Zespół Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami

Miejsca specjalne w Domach Studenckich

Uniwersytet Mikołaja Kopernika dysponuje jedenastoma Domami Studenckimi, w tym jeden - DS 11 dostosowanym jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach.

DS11 wyposażony jest w:

  • otwierane na fotokomórkę drzwi wejściowe,
  • podjazd dla wózków
  • 12 pokoi przystosowanych do potrzeb osób z dysfunkcjami ruchowymi (szersze drzwi wejściowe, przesuwane drzwi do łazienki, wyposażenie łazienki w poręcze, składane krzesełko pod prysznicem, podwyższone umywalki itp.).

Studenci z orzeczoną niepełnosprawnością, którzy nie potrzebują specjalnie przystosowanych pokoi mogą zostać zakwaterowani w pozostałych domach studenckich.

Miejsca specjalne dla osób z niepełnosprawnościami dostępne są w pokojach jedno lub dwuosobowych. Pokoje jednoosobowe przeznaczone są przede wszystkim dla osób ze znaczną lub krępującą niepełnosprawnością.

Wnioski o przyznanie miejsca specjalnego w domu studenckim należy składać w biurze Zespołu ds. Studentów Niepełnosprawnych. Studenci ubiegający się o przyznanie miejsc specjalnych winni dołączyć do wniosku orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne) lub stanie zdrowia.

Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani na studia, mogą złożyć wniosek o przyznanie miejsca w akademiku podczas składania dokumentów rekrutacyjnych.

Miejsca specjalne w domach studenckich przyznaje powołana przez Rektora UMK Komisja Kwaterunkowa w terminie do 20 września każdego roku.

<<<powrót

Zespół Wsparcia Osób ze Szczególnymi Potrzebami