Zespół ds. Studentów Niepełnosprawnych

Aktualności

08-12-2021

Stypendia dla osób niepełnosprawnych

Ogłoszono stawki stypendium dla osób niepełnosprawnych na rok akademicki 2021/2022

więcej>>>

06-12-2021

Mikołajkowe Targi Pracy dla Osób z niepełnosprawnościami

Fundacja Aktywizacja Oddział w Bydgoszczy zaprasza na Mikołajkowe Targi Pracy dla Osób z
niepełnosprawnościami, które odbędą się dnia 09.12.2021 r. w godzinach 9:00 13:00. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbędzie się online.

 więcej>>>

07-11-2021

 Profilaktyka nowotworów szyjki macicy, piersi i jąder.

Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland Oddział Bydgoszcz zapraszają do zapoznania się z materiałami szkoleniowymi dotyczącymi profilaktyki szyjki macicy, piersi i jąder.

więcej>>>

18-10-2021

 Wnioski o stypendium dla osób niepełnosprawnych

Studenci, którzy nie mają  naniesionego orzeczenia o niepełnosprawności w systemie USOS proszeni są o dostarczenie aktualnego orzeczenia do naszego biura. 

Wniosek o przyznanie stypendium dla osób niepełnosprawnych należy wygenerować w systemie USOSweb, a następnie przesłać pocztą do odpowiedniego dla danego wydziału składu orzekającego Komisji Stypendialnej (koniecznie z dopiskiem „Komisja Stypendialna – Wydział …….”) na adres wydziału.

Datą złożenia wniosku jest data stempla pocztowego.

więcej>>>

08-10-2021

Generator wniosków o stypendium

Informujemy, iż uruchomienie generatora wniosków o świadczenia stypendialne w roku akademickim 2021/2022 planowane jest na dzień 18 października.

Z uwagi na ograniczenia epidemiologiczne obowiązywać będzie składanie wniosków droga pocztową.

więcej>>>

29-09-2021

Stypendia na rok 2021/2022

Uwaga: Studenci pierwszego roku oraz studenci posiadający nowe orzeczenie.

Aby ubiegać się o stypendium dla osób niepełnosprawnych należy dostarczyć do naszego biura aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

Informacje o terminach i zasadach składania wniosków dostępne będą na stronie:

https://www.stypendia.umk.pl/terminy

 22-09-2021

Asystent dydaktyczny

Przypominamy, iż do końca września br. zbieramy wnioski o przydzielenie asystenta dydaktycznego z ramienia UMK. Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie wniosku i przesłanie go skanem wraz z orzeczeniem na adres bon@umk.pl

więcej>>>

22-09-2021

Ogłoszenie - Fundacja Strefa Innowacji 

Fundacja Strefa Innowacji przystępuje do realizacji projektu „Lektorzy Sprawni Online”. Założeniem projektu jest wsparcie lektorek i lektorów języka angielskiego z dysfunkcją wzroku w podejmowaniu i kontynuowaniu pracy zawodowej.

Na tym etapie projektu poszukujemy aktywnych lub potencjalnych lektorek i lektorów, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu dysfunkcji wzroku i chcieliby wziąć udział w przygotowaniu bazy materiałów edukacyjnych do wykorzystywania w czasie lekcji języka angielskiego prowadzonych online. Szczególnie zapraszamy osoby, które same przygotowują już materiały dla swoich kursantów. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Uprzejmie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń w formie CV wraz z  listem motywacyjnym oraz – o ile dotyczy - przykładowych materiałów dydaktycznych dostosowanych do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących na nasz adres: fundacjastrefainnowacji@gmail.com..

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół Fundacji Fundacja Strefa Innowacji

więcej>>>

29-07-2021

Staż z Urzędu Pracy - Projektant wnętrz

Stacja Projekt - wnętrza architektura design - Beata Mrówczyńska Łozowska zaprasza do udziału w stażu finansowanym przez Urząd Pracy 

oferta>>>

11-03-2021

Nabór wniosków na beneficjentów Fundacji Poland Business Run

Fundacja Poland Business Run rozpoczęła nabór wniosków na beneficjentów tegorocznej edycji sztafety charytatywnej Poland Business Run, która co roku pomaga wielu osobom po amputacjach i z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Fundacja dofinansowuje zakup protez lub sprzętu ortopedycznego, rehabilitację oraz konsultacje z psychologami i dietetykami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

więcej>>>

08-03-2021

Dofinansowanie PFRON

Informujemy, iż od 1 marca 2021 można złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach projektu "Aktywny samorząd", gdzie można ubiegać się o dofinansowanie w module I oraz w module II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności).

 więcej>>>

10-02-2021

Prośba o udział w badaniu

Szanowni Państwo,
pracuję w Instytucie Badań Informacji i Komunikacji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uprzejmie proszę o udział w anonimowym badaniu, które dotyczy kompetencji i potrzeb związanych z informacją o zdrowiu w Internecie. W badaniu mogą wziąć udział osoby, które korzystają z portalu Facebook (mają w nim aktywne osobiste konto).
Badanie zajmuje około 10 minut. W razie pytań, proszę napisać do mnie emaila na adres, który podałam w kwestionariuszu. Poniżej wklejam link do badania:
https://forms.gle/2PknzznuZy1eTSB18
Uprzejmie proszę o przesyłanie badania dalej, do znajomych, rodziny, współpracowników.
Serdecznie dziękuję za pomoc.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia
Magdalena Cyrklaff-Gorczyca

07-12-2020

Bezpłatne porady psychiatryczne i psychologiczne

Studenci i pracownicy UMK w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca od godz. 14:00 w Centrum Zdrowia "Łaźnia Miejska" (Bydgoszcz, ul. ks. Skorupki 2) będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad psychiatrycznych. Kontakt telefoniczny do rejestracji: 500 305 485. Podczas rejestracji prosimy powołać się na status studenta/pracownika UMK. 

Zapraszamy także do korzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

więcej>>>

 01-12-2020

Covid-19

Ogólne zasady działania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

więcej>>>

Archiwum ogłoszeń

Zespół ds. Studentów Niepełnosprawnych